Hoppa till sidans innehåll

Resultatlista KM 2012

09 APR 2012 16:41
Söndagen den 8:e April deltog 42 av föreningens medlemmar i det årliga klubbmästerskapet i Gräftåvallen.
  • Uppdaterad: 19 APR 2012 20:04

UNGDOM          
Pos Namn Ålder Tid Segment Sträcka Segment pos
1 Philip Pallin 12 00:11:37 10-12 3 km 1:a 10-12
2 Tor Rönnestrand 10 00:13:51 10-12 3 km  
3 Amanda Pallin 9 00:15:48 0-9 3 km 1:a 0-9
4 Petter Erlandsson 9 00:17:02 0-9 3 km  
5 Oskar Erlandsson 7 00:19:30 0-9 3 km  
6 Liam Englund 8 00:21:18 0-9 3 km  
7 Jacob Nyström 9 00:23:34 0-9 3 km  
8 Emma Lilja 12 00:23:40 10-12 3 km  
9 Maria Lilja   00:23:42 Special 3 km  
             
             
DAMER          
Pos Namn Ålder Tid Segment Sträcka Segment pos
1 Monica Lund 26 00:40:28 20-40 10,7 km 1:a 20-40
2 Carola Högman 42 00:41:36 41-55 10,7 km 1:a 41-55
3 Kerstin Lindberger 68 00:49:28 56-x 10,7 km 1:a 56-x
4 Maria Moren 29 00:49:56 20-40 10,7 km  
5 Helen Söderholm 55 00:55:55 41-55 10,7 km  
6 Anna-Lena Alfreds 46 00:56:05 41-55 10,7 km  
7 Sara Hägle 46 00:57:45 41-55 10,7 km  
8 Marie Olsson 32 01:00:37 20-40 10,7 km  
             
             
HERRAR          
Pos Namn Ålder Tid Segment Sträcka Segment pos
1 Albin Eriksson 37 00:34:50 20-40 10,7 km 1:a 20-40
2 Erik Söderhjelm 27 00:36:13 20-40 10,7 km  
3 Per-Erik Rönnestrand 48 00:36:37 41-55 10,7 km 1:a 41-55
4 Anders Erlandsson 37 00:36:38 20-40 10,7 km  
5 Peter Lindeberg 34 00:40:07 20-40 10,7 km  
6 Hans-Åke Falkeström 44 00:40:55 41-55 10,7 km  
7 Bertil Åström 62 00:44:50 56-x 10,7 km 1:a 56-x
8 Henrik Holmström 43 00:47:37 41-55 10,7 km  
9 Bosse Alfreds 53 00:48:39 41-55 10,7 km  
10 Mikael Åström 29 00:49:20 20-40 10,7 km  
11 Per Skilje 58 00:50:43 56-x 10,7 km  
12 Andre Nordström 38 00:51:39 20-40 10,7 km  
13 Claes Söderhjelm 63 00:51:52 56-x 10,7 km  
             
             
BARN          
Pos Namn Ålder Tid Segment Sträcka Segment pos
1 Klara Ekström 9     700 m  
1 Tilde Tjärnås 6     700 m  
1 Måns Ravald 6     700 m  
1 Alice Nyström 7     700 m  
1 Jonas Lilja 5     700 m  
1 Simon Falkeström 5     700 m  
1 Björn Rönnestrand 7     700 m  
1 Nils Rönnestrand 4     700 m  
1 Lucas Strid 6     700 m  
1 Lova Strid 8     700 m  
1 Philip Åström 6     700 m  
1 Casper Åström 4     700 m  
             
             
Skribent: Per-Olof Husberg

Kommande aktiviteter:
(Klickbara länkar)

Dalsjöloppet 6-mars
Trollspaning vecka 9-10
Klubbmästerskap 17-apr
Korvloppet 17-apr
Årsmöte 17-apr


Ett extra tack till de som stöttat våran pistmaskin.









Postadress:
Gräftåvallens SK - Skidor
Per Olov Ahlström, Notvägen 7
86591 Alnö

Kontakt:
Tel: 0768341455
E-post: info@graftavallenssk...

startsida-sponsorer-bydalsfjallen

startsida-sponsorer-karlors

hallenselbygglogo

startsida-sponsorer-dinaforsakringar

Gilla oss på Facebook

Vad ska det stå på din stolpe?